Son Haberler
Anasayfa / dersler A2 / Sağlık ve Fen Bilimleri Mesleki Almanca Eğitimi

Sağlık ve Fen Bilimleri Mesleki Almanca Eğitimi

Sağlık Bilimleri ve Tıp Almancası Kursu İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Sürekli Eğitim Merkezinde Kayıtlara başlamıştır.

Derslerimiz çevrimiçi “Zoom” programı üzerinde gerçekleşecektir. Dersin linki kayıt sonrasında sizlere iletilecektir.

Tanıtım Videomuz aşağıdadır!


Detaylı bilgi almak ve Sitedeki ilana gitmek için aşağıdaki linke tıklayınız:

https://sem.istanbulc.edu.tr/egitimlerimiz/saglik-ve-fen-bilimleri-mesleki-almanca-egitimi/


Facebook da Sağlık ve Tıp Almancası üzerine yeni bir sayfa açtım, bu alanda Almanca öğrenmek isteyen tüm arkadaşlarımızı bekliyoruz.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100060790097889


Hangi kaynakları kullanacağız?


Yurt dışında Tıp, Biyoloji ve Kimya gibi Fen ve Sağlık Bilimleri alanında master ve doktora yapmak isteyen öğrencilerin son yıllardaki tercihini, ülkemizle köklü ticari ve kültürel ilişikleri bulunan Almanya oluşturmaktadır. Doktorların Almanya’da çalışma izni alabilmeleri için B2- C1 Tıp Almancası sınavını geçmeleri gerekmektedir. Tıp ve Fen Bilimleri alanlarında Uzmanlık ve Doktora için yine en az B2 Seviyesinde Almanca bilgisi gereklidir. Buradan hareketle Tıp, Fen ve Sağlık Bilimleri mezunlarının akademik gelişmelerini teşvik etmek için Almanca öğrenmenin önemli olduğu düşünülmektedir.

Bu kurs Almanya‘ da bir hastanede çalışmak isteyen tıp doktorları ya da burada Tıp / Doğa Bilimleri Fakültelerinde öğrenci olmak isteyen temel Almanca bilgisine sahip öğrenci adaylarının, bilhassa Tıbbi ve Doğa Bilimleri alanlarında karşılaşılan ifadeler ve terminoloji üzerinde gelişmesini hedefler. Bu kuru bitiren kursiyerlerin B1 düzeyinde Almancaya ulaşmaları, ayrıca kendi alanlarına özgü terminolojiyi bilmelerini amaçlanmaktadır. Hâlihazırda “B1” düzeyinde eğitim almış ancak kendini Tıp Almancası sınavına hazırlamak isteyen katılımcılara da açıktır. Ayrıca Türk Alman ortaklığı (Joint Ventures) olarak faaliyet gösteren şirketler bünyesinde çalışmak isteyen, doktor, diş hekimi, hemşire, genel sağlık personeli,  mühendis, biyolog, kimyager, hasta bakıcı gibi mesleki alanlarda kendilerini geliştirmek isteyen ve gerekli temel Almancası olan herkes bu eğitimden faydalanabilir.

Hakkında Emre SARI

Cevapla