Son Haberler
Anasayfa / Hakkımda

Hakkımda


  Üniversite Öğrenim Geçmişim

Dr. Almanca Öğretmeni ve Eğitim Koçu

Yunus Emre SARI

2006 yılında Biyoloji bölümünden mezun oldum. Mezuniyetim sonrası, mesleki kariyerimde ne gibi adımlar atabileceğimi düşünürken, akademik alanda ilerleme ve kendimi daha da geliştirme arzusu içindeydim. Bu doğrultuda, eğitimime Almanya’da devam etme kararı aldım.

2007 ile 2009 yılları arasında Almanya’nın Freiburg şehrindeki Sprachenkolleg (http://www.sprachenkolleg.de) ve Albert-Ludwigs Üniversitesi Sprachzentrum’da yoğun Almanca kurslarına katıldım. Almanca öğrenme sürecimde, boş zamanlarımda çeşitli işlerde yardımcı personel olarak çalıştım.

2009 yılında, Freiburg Üniversitesi’nde Biyoinformatik (moleküler biyoloji ve bilgisayar mühendisliği) alanında yüksek lisans programına başladım. Bu süreçte, üniversitede çeşitli etkinliklerde yer aldım. Bölümüm Almanca (DSH) ve İngilizce (TOEFL) dil yeterlilikleri gerektirdiğinden, Filoloji Bölümü’nde IELTS ve TOEFL sınavlarına hazırlandım.

2010 yılında vatani görevimi yerine getirmek üzere Türkiye’ye döndüm. Ancak askerlik sırasında yaşadığım sağlık problemleri nedeniyle Almanya’ya dönüş yapamadım. Almanca’ya olan tutkum ve onu hayatımın bir parçası olarak görmem nedeniyle, dil becerilerimi kaybetmek istemedim. Bu sebeple, 2010’da Anadolu Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümü’ne kaydoldum. Anadolu Üniversitesi’nde eğitimime devam ederken, Eskişehir’de bir dershanede Almanca öğretmeni olarak çalıştım. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladım ve 2020’de doktora tezimi tamamlayarak doktor unvanını aldım.

Bu siteyi; Almanca öğrenmek isteyen her seviyeden öğrenciye, hem Türkçe hem de Almanca olarak güncel materyaller sunmak ve alanımızdaki kaynak eksikliğine katkıda bulunmak amacıyla kurdum. Umarım bu site aracılığıyla tüm Almanca severlere, sınavlara hazırlanan değerli öğrencilerime ve sizlere ulaşabilirim; böylece Almanca’yı hep birlikte yaşatabiliriz.”

Almanca yetkinlik sertifikam;DSH2(seviye c1)(kpds:95)

dsh2

Verdiğim Dersler: Almanca A1, A2, B1, B2, YDS Almanca, Aile Birleşimi Sınavı, Hazırlık Atlama Sınavı.

Almanca öğretmenliğim süresince birçok öğrencim, Hacettepe Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin hazırlık atlama sınıflarından başarıyla geçti. Ayrıca, birçok öğrencim Aile Birleşimi sınavlarında (A1-Start Deutsch 1) başarı göstererek ilgili belgeleri almaya hak kazandı. Goethe Enstitüsü tarafından düzenlenen A2, B1, B2 seviye belirleme sınavlarında başarı gösteren ve hem beni hem de ailelerini gururlandıran sevgili öğrencilerime minnettarım ve onlara teşekkür etmek istiyorum.

Sayfamı ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederim.

İletişim için aşağıdaki linke tıklayınız:

iletişim için alttaki linke tıklayınız;

 https://www.almancaeskisehir.com/iletisim-contact “”Aile Birleşimi gurur tablomuz;

linke tıklayınız    https://www.almancaeskisehir.com/?page_id=218 “””    

https://www.almancaeskisehir.com/

istanbulalmanca, almancaistanbul

Saygılarımla,

Yunus Emre SARI

“Almanca Öğretmeni İstanbul”

[contact-form-7 id=”10″ title=”İletişim formu 1″]

Almanca öğretmeni İstanbul, Almanca öğretmeni, Almanca özel ders, Almanca İstanbul.

Cevapla