Son Haberler
Anasayfa / Hakkımda

Hakkımda


  Üniversite Öğrenim Geçmişim

Dr. Almanca Öğretmeni, Eğitim Koçu

Yunus Emre SARI

2006 yılında “Biyoloji” gibi temel bir Bilim Alanından mezun olduktan sonra, mesleğimle ilgili neler yapabileceğimi düşünüyordum. Akademik olarak ilerlemek ve kendimi geliştirmek istiyordum, nihayetinde eğitimime Almanya’da devam etme kararı aldım.

2007-2009 yılları arasında Almanya’nın Freiburg adlı şehrinde Sprachenkolleg (http://www.sprachenkolleg.de) ve ayrıca Alberts-Ludwigs(Freiburg) Üniversitesi Spachzentrum’da  yoğun şekilde Almanca kursları aldım. Almanca öğrenirken boş kalan vakitlerimde çeşitli yerlerde yardımcı eleman olarak çalıştım.

2009 yılında Freiburg (Albert&Ludwigs ) Üniversitesinde Biyo-informatik (moleküler biyoloji-bilgisayar mühendisliği) alanında master programına başladım. Bu süreçte üniversitede çeşitli gruplarda etkinliklere katıldım. Ayrıca okumakta olduğum bölüm Almanca (DSH) ve İngilizce(TOEFL ) şartı gerektirdiği için üniversitemizin Filoloji bölümünde IELTS -TOEFL sınavlarına hazırlanıyordum.

2010 yılında Vatani görevimi yapmak için Türkiye’ye geldim.Ancak askerliğim esnasında yaşadığım sağlık sıkıntıları nedeniyle Almanya’ya geri dönemedim. Almanca’ya gönül vermiş ve onu bir hayat kazanımı olarak gören birisi olarak, Almanca dil becerimi kaybetmek istemiyordum. Bu sebeple 2010 yılında “Anadolu Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümü”ne kaydımı yaptırdım. Anadolu Üniversitesine devam ederken bir yandan Eskişehir’de özel bir dershanede Almanca Öğretmeni olarak çalışmalarımı sürdürdüm. 2015 yılında İ.Ü.-Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesinde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladım. 2020 yılında doktora tezimi bitirerek Dr. ünvanı almaya hak kazandım.

Bu siteyi kurma amacım;  Almanca öğrenmek isteyen tüm seviyedeki öğrencilere, gerek Türkçe gerek Almanca olarak güncel materyal sunmak ve alanımızdaki kaynak eksikliğinin giderilmesi için ufak da olsa bir katkıda bulunmaktır. Umarım tüm Almanca tutkunlarına, sınavlara hazırlanan sevgili öğrencilerime ve sizlere bu siteyle ulaşabilirim; böylece Almanca dilini hep birlikte yaşatabiliriz..

Almanca yetkinlik sertifikam;DSH2(seviye c1)(kpds:95)

dsh2

Verdiğim DERSLER; Almanca A1,A2,B1,B2,YDS Almanca,Aile birleşimi sınavı,Hazırlık Atlama.

Başarılar;

Almanca öğretmenliğim boyunca, bir çok öğrencim çeşitli üniversitelerin hazırlık atlama sınıflarını başarı ile geçtiler.Bunlar arasında Hacettepe ÜniversitesiAnadolu üniversitesi gibi ülkemizin önde gelen üniversiteleri yer almakta. Ayrıca Aile Birleşimi sınavlarında bir çok   öğrencim (A1-Start Deutsch 1) belgelerini almaya hak kazandı. Goethe Enstitüsünün yapmış olduğu A2, B1, B2 seviye belirleme sınavlarında beni ve ailelerini gururlandıran sevgili öğrencilerime de teşekkür etmeden yazımı bitirmek istemiyorum.

Çok değerli vaktinizi sayfamda geçirdiğiniz için teşekkür ederim..

[highlight]iletişim için alttaki linke tıklayınız;

 https://www.almancaeskisehir.com/iletisim-contact “”Aile Birleşimi gurur tablomuz;

linke tıklayınız    https://www.almancaeskisehir.com/?page_id=218 “””    

sayfalarım: www.almancaistanbul.com/

https://www.almancaeskisehir.com/

istanbulalmanca, almancaistanbul

saygılarımla,

Emre SARI

“Almanca Öğretmeni İstanbul”

[contact-form-7 id=”10″ title=”İletişim formu 1″]

almanca öğretmeni istanbul, almanca öğretmeni, almanca özel ders,almanca istanbul, eskisehir almanca, almancaistanbul, istanbul almanca

Cevapla