Son Haberler
Anasayfa / Almanca Dersler

Almanca Dersler

         deutsch                          

Almanca Dersler;

Aşağıda derslerimizin hepsini bulabilirsiniz..

DEĞERLİ KONUKLARIMIZ, HOŞ GELDİNİZ…UMARIM  İHTİYACINIZ OLAN BİLGİYE ULAŞMA İMKANINIZ OLMUŞTUR..SORUNUZ OLURSA YORUM OLARAK YAZINIZ.. 

EMRE SARI

Zweiteilige Konnektoren

Zweiteilige Konnektoren Deutsch Two-part connectors German Devamını Oku »

Top 160 German Verbs (The most important German verbs for level A1 )

200 Verben auf Niveau A1 mit Beispielsätzen und Translations Devamını Oku »

200 wichtige Verben A1 mit Beispielsätzen und türkischer Übersetzung

Diese Liste von Verben sollte Ihren Schülern weiterhelfen, ihre Kommunikationsfähigkeiten in verschiedenen Alltagssituationen zu verbessern. (Bu fiiller listesi, öğrencilerinizin farklı günlük durumlarda iletişim becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır.) Verb Beispielsatz Türkische Übersetzung sein Ich bin Lehrer. Öğretmenim. haben Sie haben ein Auto. Onların bir arabası var. wohnen Er wohnt in Berlin. ... Devamını Oku »

Wegbeschreibung

Wegbeschreibung verstehen und Wörter lernen A1 A2 Deutsch Devamını Oku »

Perfekt-Übungen A1 (Di’li Geçmiş Zaman Almanca)

Bu sayfada Almanca A1 Geçmiş zaman alıştırmaları vardır. Das Perfekt-Übungen A1 Devamını Oku »

Almanca A2.1 Online Eğitim Başlıyor (Eylül 2022)

Yeni açılacak kursumuz A2.1 yakında başlıyor. Dersler 2 gün hafta sonu ve 1 gün hafta içi olarak planlanmıştır. Haftada 6 saat/ ayda 24 saat ve toplam 10 hafta süresince toplam 60 saat sürecektir. 4 saat genel Almanca dersleri(Kitap üzerinden), 2 saati ise Alman bir hocayla Almanca pratik yaparak işlenecektir (konuşma ... Devamını Oku »

Weil, da, denn Bağlaçları

Merhaba sevgili arkadaşlar, bu yazımda “weil”, “da”, “denn” bağlaçlarından bahsedeceğim. A1, A2 seviyesine uygun olarak anlatımı yapılmıştır. Bu konunun Video anlatımı aşağıdadır. Neden Belirten Yan Cümle: “weil” «Weil” bağlacı bir yan cümle (Nebensatz) bağlacıdır ve cümleye “çünkü, den dolayı, olduğu için« gibi anlamları katar. Almanca ‘da yan cümle bağlacı kullanıldığında bağlacın olduğu cümlenin çekimlenmiş ... Devamını Oku »

Adjektivdenklination

Merhabalar sevgili arkadaşlar, bu yazımda sizlere sıfat çekimlerini anlatacağım. Eminim Almanca öğrenirken en çok kafanızı karıştıran konulardan birisi budur. Korkmayın! Bu çok normal. Her Almanca öğrenen kişinin ilk zamanlarda çekindiği bir durumdur sıfat çekimleri ancak mantığını zamanla oturtacak ve anlayacaksınız. Hem hata yapmaktan korkmayın.. Hatalar sizleri doğru yolu bulduracaktır. Sıfat ... Devamını Oku »

Sağlık ve Fen Bilimleri Mesleki Almanca Eğitimi

Sağlık Bilimleri ve Tıp Almancası Kursu İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Sürekli Eğitim Merkezinde Kayıtlara başlamıştır. Derslerimiz çevrimiçi “Zoom” programı üzerinde gerçekleşecektir. Dersin linki kayıt sonrasında sizlere iletilecektir. Tanıtım Videomuz aşağıdadır! Detaylı bilgi almak ve Sitedeki ilana gitmek için aşağıdaki linke tıklayınız: https://sem.istanbulc.edu.tr/egitimlerimiz/saglik-ve-fen-bilimleri-mesleki-almanca-egitimi/ Facebook da Sağlık ve Tıp Almancası üzerine yeni bir sayfa ... Devamını Oku »

Temporale Adverbien (Zaman zarfları)

Zarflar(Belirteçler); sıfatları, fiilimsileri ve bazen de kendilerine benzeyen sözcükleri zaman, durum, miktar, yer, yön ve soru bakımlarından belirten sözcüklerdir. Sıfatların aksine zarflar, canlı varlıkların, nesnelerin yani isimlerin veya zamirlerin özelliklerini tanımlamaz. Bu başlık altında zaman zarfları ele alınacaktır. Zaman zarfları, zamana bağlı olaylar hakkında bilgi verirler. Zaman içinde bir nokta, ... Devamını Oku »