Son Haberler
Anasayfa / Haberler

Haberler

dünyadan güncel bilgiler,olaylar…

Almanca A1.2 Online Eğitim (28.05.2022)

Genel Almanca Kurslarımız İ.Ü. Cerrahpaşa-Sürekli Eğitim Merkezi güvencesiyle devam ediyor! Yeni açılacak kursumuz A1.2 olacaktır. Kurs Cumartesi ve Pazar günleri saat 10.30 dan 13.30′ a kadar sürmektedir. İlgilenenler aşağıda paylaşmış olduğum Linkten sürekli Eğitim Merkezi ile iletişime geçebilirler. Bu kursun ilk haftası 28 Mayıs Cumartesi ve 29 Mayıs Pazar 2022 ... Devamını Oku »

Almanca yararlı videolar ve linkleri

  1….https://www.almancaeskisehir.com/almanca-videolar 2...https://www.almancaeskisehir.com/videolarla-almanca-ogrenin.html   Almanca yararlı videolar ve linkleri   Almanca yararlı videolar ve linkleri www.almancaeskisehir.com Devamını Oku »

Nüfus Cüzdanınız Kayboldu mu?

Nüfus Cüzdanımı(Kimliğimi) Kaybettim ; Ne Yapmalıyım? Gazetelerin ilan sayfalarında sıkça görmüşüzdür: “Nüfus cüzdanımı(kimliğimi) kaybettim. Hükümsüzdür”  diye. Halbuki nüfus cüzdanınızı kaybederseniz ya da çaldırırsanız yapmanız gereken sadece gazeteye ilan vermek ya da emniyete bildirmek değil. Çok daha önemli birşey var. O da vergi dairesine bildirimde bulunacaksınız. Yoksa kötü kişiler sizin adınıza şunları ... Devamını Oku »

Almanca Tavsiye Siteler

En İyi Almanca Tavsiye Siteler( die besten Seiten zum Deutschlernen) ALMANCA SİTE TAVSİYELERİ>>Almanca öğreniminde güncel olarak yayın yapan siteler Sevgili arkadaşlar, Almanca kaynak bulmak ingilizce’ye oranla daha zor.Amacımızda bu eksiği doldurmak olduğu için sizlere dünya çapında almanca kaynak ve dosya paylaşımı yapan siteleri bu başlık altında  yayınlayacağım… 1.A1 SEVİYESİ DİNLEME ... Devamını Oku »

Avrupa Dil Seviyesi Skalası

Sevgili arkadaşlar, bir dil öğrenmeye başladığımızda  karşılaştığımız ilk soru hangi seviyede eğitim almak istediğimizdir. Ancak dil eğitimi ile çokta yakından ilişki halinde olmayan insanlarımızın buna cevap verebilmesi zor olmakta.Bu noktada sizlere yardımcı olabilmek için bir yazı hazırlamak istedim.   Dil Seviyeleri ne anlama geliyor?   Başlangıç Seviyesi       ... Devamını Oku »

Almanca’nın dünyadaki önemi

Neden Almanca öğrenmeli? Genel bir bakış; Alman dilini öğrenmek için bir çok sebep var: Almanca, 125 milyon kişinin anadili ve ikinci dili olarak, dünya çapında en önemli dillerden biri. Avrupa’da 101 milyon kişinin anadili Almanca, AB kuruluşlarında İngilizceden sonra Fransızca ile birlikte kullanılan en önemli „çalışma dilidir“. Almanya Türkiye’nin en ... Devamını Oku »

yine yeniden ösym…

  http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2014/GENEL/YabanciDilSinavlariEsdegerlikleri140214.pdf DUYURU (14 Şubat 2014) Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri 3 Mart 2011 tarihli ve 27863 sayılı Resmî Gazete yayımlanan 6114 sayılı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun’un 7 inci maddesinin altıncı fıkrasında; “Başkanlık tarafından farklı zamanlarda yapılan sıralama veya seviye tespit sınavlarının eşdeğerliği, her ... Devamını Oku »

WhatsApp kullanım dışı

WhatsApp neden mi kapatıldı? Yapılan açıklama aynen şöyle; WhatsApp Sürüm 2.2.1 : Sunucular Facebook Inc.’a taşındı. Yeni smileyler ve hareketli ifadeler eklendi. Dürtme (telefonu titretme) özelliği eklendi. Gönderilen medya öğeleri cloud olarak saklanacak. (1 ay boyunca) 1 GB boyutuna kadar gönderim yapılabilecek. Konuşmalar özel FaceCrypt ile şifrelenecek. Sürüm hazır olduğunda ... Devamını Oku »

AİLE BİRLEŞİMİ KURSU ESKİSEHİR

 Almanca Kursu Eskisehir  A1-A2-B1-B2 seviyelerinde Eskisehirde Almanca kursları, Hazırlık Atlama Kursları, Aile Birleşimi Kursları, Göthe Enstitüsü A1,A2,B1,B2, Test Daf,DSH sınavlarına hazırlık(almanyada okumak isteyenler için) Kpss kursu (orta düzeyde almanca bilenler için)    AİLE BİRLEŞİMİ KURSU ESKİSEHİR- Start Deutsch 1 bei Göthe Instıtut AİLE BİRLEŞİMİ SINAVI HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE SINAVDA ... Devamını Oku »

GENEL SAĞLIK SİGORTASI BORCU!

GENEL SAĞLIK SİGORTASI VE MAĞDUR OLAN BİNLERCE GENÇ.. SOSYAL Güvenlik Kurumu’nun (SGK), sosyal güvencesi ya da öğrenci olmayan 18 yaşını doldurmuş her erkeğin belli bir kademeden sağlık sigortası primi yatırmasını öngören Genel Sağlık Sigortası (GSS) uygulaması, özellikle üniversite öğrencilerini şoke etti. Öğrenciler bir anda kendilerini borçlu bulurken, SGK yetkilileri öğrenci ... Devamını Oku »