Son Haberler
Anasayfa / Almanca Deyimler ve Atasözleri

Almanca Deyimler ve Atasözleri

Redewendungen und Sprichwörter

Almanca öğreniyorsunuz ve Almanca yazılmış bir metni okumak istiyorsunuz…Oradaki tüm kelimeleri bilmenize rağmen işler yolunda gitmiyor mu? Acaba sorun nerede olabilir? Tüm kelimeler tamam, gramer olarakta hakimsiniz ve halen “metinde” ne yazdığını anlayamadınız… Evet sevgili arkadaşlar, sorun kesinlikle sizde değil! 🙂 Aslında bu tek sizin yaşadığınız bir sorunda değil! Almancadaki ... Devamını Oku »

bazı gündelik deyim ve kalıplar

es kommt darauf an: bir duruma bağlı olmak (Es kommt darauf an,ob er ins Kino kommt? sinemaya gelip gelmeyeceğine bağlı. heute oder morgen: bugün yarin (Heute oder morgen werde ich ein Auto kaufen. Bugün yarin bir araba satin alacagim.) schwarz sehen: karamsar olmak,sonunu iyi görmemek (Er ist sehr krank.Ich sehe schwarz für ... Devamını Oku »

redewendungen deyimler

Deutsche Redewendungen –Almanca Deyimler işte sizlere harika deyim ve atasözleri pdf leri… keyifli çalışmalar..   1.. 2..     Devamını Oku »

umgangssprache deutsch

Selamlar arkadaşlar, Televizyon izlerken yada bir almanla konuşurken bir takım durumları , sözcükleri  anlamamanız doğal çünkü onlarda bizim gibi gündelik dilde bazen yuvarlamalar yapıyorlar yada umgangssprache (argo-günlük dil) dediğimiz bazı kalıpları tercih ediyorlar..Bu noktada sizlere yardımcı olabilmek adına, yabancı bir siteden aldığım yazıyı paylaşmak istedim..kolay gelsin..   Cool: toll, prima, spitze, ... Devamını Oku »

Almanca Deyimler ve Atasözleri

     Almanca Deyimler ve Atasözleri Günlük hayatta sık kullanılan bazı deyimlerin listesini anlamlarıyla birlikte bulabilirsiniz..   Pech haben:Sansi olmamak. Wir haben Pech.Es regnet. (Sansimiz yok.Yagmur yagiyor.)Das macht nichts:Zarari yok. Ich habe keinen Bleistift.Das macht nichts. (Kursun kalemim yok.Zarari yok.)Es ist aus:Bitti,sona erdi,kapandi. Endlich ist es aus mit ihrer Freundschaft. ... Devamını Oku »