Son Haberler
Anasayfa / ALMANCA A1 SEVİYESİ / Almanca Videolar

Almanca Videolar

VİDEOLAR İLE ALMANCA ÖĞRENİN! 

Bu sayfada A1,A2,B1,B2 seviyeleri için çeşitli videolar bulabilirsiniz.

AŞAĞIDAKİ LİNKLERE TIKLAYARAK VİDEOLARA ULAŞABİLİRSİNİZ!

1.JOJO SUCHT DAS GLÜCK <(DEUTSCHEWELLE)>

ALTTAKİ LİNK BİRİNCİ BÖLÜMÜN İLK VİDEOSUDUR… SAĞ TARAFINDA “STAFFEL 1 IM ÜBERBLICK” KISMINDAN DİĞERLERİNE ULAŞABİLİRSİNİZ

Niveaustufe: B1, B2
Medien: Video, MP3, Text (Download), interaktive Übungen, Handreichungen für Lehrer
Sprache: Deutsch

http://www.dw.de/deutsch-lernen/jojo-sucht-das-gl%C3%BCck-folge-1/s-13359

2.Deutsch lernen – mit Spaß und viel Musik!

Entdeckt Deutschland und den deutschen Hip-Hop mit 53 Videos: Die Münchner Band EINSHOCH6 nimmt euch mit auf eine Reise: Begleitet sie in ihrem Videotagebuch in den Proberaum, zum Fußballspiel, zum Surfen an der Isar, zur Berliner Mauer oder auf den Weihnachtsmarkt. Ladet euch die 13 Songs zum Deutschlernen herunter und rappt mit! Und wenn ihr mehr wollt: Zu allen 53 Folgen gibt es interaktive Übungen und Materialien für den Unterricht.

Niveaustufe: B1, B2
Medien: Video, MP3, Text (Download), interaktive Übungen, Handreichungen für Lehrer
Sprache: Deutsch

http://www.dw.com/de/deutsch-lernen/bandtagebuch/s-13891

3.MEİN WEG NACH DEUTSCHLAND-GOETHE İNSTİTUT;  GÖTHE ENSTİTÜSÜ TARAFINDAN YAPILAN BU VİDEO SERİSİ, Nevin adlı bir gençin ilk defa Almanya’ya gitmesini ve orada yaşadığı günlük olayları anlatıyor.

Niveaustufe: A1, A2
Medien: Video, MP3, Text (Download), interaktive Übungen, Handreichungen für Lehrer
Sprache: Deutsch

http://www.goethe.de/lrn/prj/wnd/deu/mse/deindex.htm

4.Learn [email protected] (German) – 1 Episode: Sam’s Ankunft;  bu seri ile almanca öğrenmek size çok keyifli gelecek..4 arkadaş arasında geçen bu seriyi izlemeden edemeyeceksiniz…”How ı met your mother” gibi amerikan serilerini izlemişseniz şimdi sıra almanca öğrenirken dizi izlemekte…

Niveaustufe: A2,B1,B2
Medien: Video, MP3,
Sprache: Deutsch

https://www.youtube.com/watch?v=yhP3OT2hxAE

5. Learn German-part 1- Video Lessons-YOUTUBE ÜZERİNDEN RAHATLIKLA UŞALABİLECEĞİNİZ ALMANCA VİDEOLAR-GÜNLÜK KONUŞMA KALIPLARINI RAHATLIKLA ÖĞRENİP TELAFFUZ EDEBİLİRSİNİZ..AYRICA İNGİLİZCE ALT YAZISI İLE ANLAMANIZ ÇOK DAHA KOLAY..

https://www.youtube.com/watch?v=-jO1XodEoHc[

6. Çeşitli seviyelere uygun videolara ulaşabileceğiniz genel bir link.

http://www.dw.com/de/deutsch-lernen/lernangebote-f%C3%BCr-das-niveau-c/s-13218

almanca videolar,almanca video konu anlatımı,videolarla almanca öğren, almanca video dersler

Almanca A2.1 Online Eğitim Başlıyor (Eylül 2022)

Yeni açılacak kursumuz A2.1 yakında başlıyor. Dersler 2 gün hafta sonu ve 1 gün hafta içi olarak planlanmıştır. Haftada 6 saat/ ayda 24 saat ve toplam 10 hafta süresince toplam 60 saat sürecektir. 4 saat genel Almanca dersleri(Kitap üzerinden), 2 saati ise Alman bir hocayla Almanca pratik yaparak işlenecektir (konuşma ... Devamını Oku »

Youtube kanalına yeni Sınav Videoları eklendi

Sınav Almancası videoları içeriğinde seviye tespit sınavlarının çözümleri yer almaktadır. Menschen Verlag’a ait A1.1, A1.2 , A2.1. A2.2 çözümler ve C1-Telc Deutsch sınav örneği yer almaktadır. Bu bölüme fırsat buldukça ekleme yapacağım. Bağlantıdan ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UClyW_Gcg9fXH4qL6eP-7mRQ Einstufungtest Deutsch A1.1. Einstufungtest Deutsch A1.2 Einstufungtest Deutsch 2.1 Einstufungtest Deutsch 2.2 Telc Deutsch C1 ... Devamını Oku »

Almanca A1.2 Online Eğitim (28.05.2022)

Genel Almanca Kurslarımız İ.Ü. Cerrahpaşa-Sürekli Eğitim Merkezi güvencesiyle devam ediyor! Yeni açılacak kursumuz A1.2 olacaktır. Kurs Cumartesi ve Pazar günleri saat 10.30 dan 13.30′ a kadar sürmektedir. İlgilenenler aşağıda paylaşmış olduğum Linkten sürekli Eğitim Merkezi ile iletişime geçebilirler. Bu kursun ilk haftası 28 Mayıs Cumartesi ve 29 Mayıs Pazar 2022 ... Devamını Oku »

Yeni açılacak kurlarımız A2.2 ve B1.1 olacaktır…

Genel Almanca Kurslarımız İ.Ü. Cerrahpaşa-Sürekli Eğitim Merkezi güvencesiyle devam ediyor! Sevgili arkadaşlar herkese merhabalar, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa-Sürekli Eğitim Merkezinde A2.2 ve B1.1 kursları açılacaktır. Kurslarımızın ilanı aşağıdaki linktedir! https://sem.istanbulc.edu.tr/egitim-kategori/dil-egitimleri/ A2.2 Kursu Cumartesi ve Pazar günleri saat 10.30 dan 13.10′ a kadar sürecektir. İlgilenenler aşağıda paylaşmış olduğum Linkten sürekli Eğitim Merkezi ... Devamını Oku »

Weil, da, denn Bağlaçları

Merhaba sevgili arkadaşlar, bu yazımda “weil”, “da”, “denn” bağlaçlarından bahsedeceğim. A1, A2 seviyesine uygun olarak anlatımı yapılmıştır. Bu konunun Video anlatımı aşağıdadır. Neden Belirten Yan Cümle: “weil” «Weil” bağlacı bir yan cümle (Nebensatz) bağlacıdır ve cümleye “çünkü, den dolayı, olduğu için« gibi anlamları katar. Almanca ‘da yan cümle bağlacı kullanıldığında bağlacın olduğu cümlenin çekimlenmiş ... Devamını Oku »

Adjektivdenklination

Merhabalar sevgili arkadaşlar, bu yazımda sizlere sıfat çekimlerini anlatacağım. Eminim Almanca öğrenirken en çok kafanızı karıştıran konulardan birisi budur. Korkmayın! Bu çok normal. Her Almanca öğrenen kişinin ilk zamanlarda çekindiği bir durumdur sıfat çekimleri ancak mantığını zamanla oturtacak ve anlayacaksınız. Hem hata yapmaktan korkmayın.. Hatalar sizleri doğru yolu bulduracaktır. Sıfat ... Devamını Oku »

Almanca Öğrenirken Hangi Siteleri Kullanabilirim?

Almanca Tavsiye Siteler Arkadaşlar bu yazımda sizlere Almanca öğrenmeniz için hangi başka sitelerden yararlanabileceğinizi anlatacağım. Videoda Deutsche Welle yi tanıttım ancak onların haricinde aşağıda bir çok sitenin adresini ve bilgilerini veriyorum. ALMANCA SİTE TAVSİYELER>>Almanca öğreniminde güncel olarak yayın yapan siteler KONU ÇALIŞMALARI VE MATERYAL İHTİYAÇLARINIZ İÇİN TAVSİYE SİTELER… 1.A1 SEVİYESİ ... Devamını Oku »

Sağlık ve Fen Bilimleri Mesleki Almanca Eğitimi

Sağlık Bilimleri ve Tıp Almancası Kursu İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Sürekli Eğitim Merkezinde Kayıtlara başlamıştır. Derslerimiz çevrimiçi “Zoom” programı üzerinde gerçekleşecektir. Dersin linki kayıt sonrasında sizlere iletilecektir. Tanıtım Videomuz aşağıdadır! Detaylı bilgi almak ve Sitedeki ilana gitmek için aşağıdaki linke tıklayınız: https://sem.istanbulc.edu.tr/egitimlerimiz/saglik-ve-fen-bilimleri-mesleki-almanca-egitimi/ Facebook da Sağlık ve Tıp Almancası üzerine yeni bir sayfa ... Devamını Oku »

Temporale Adverbien (Zaman zarfları)

Zarflar(Belirteçler); sıfatları, fiilimsileri ve bazen de kendilerine benzeyen sözcükleri zaman, durum, miktar, yer, yön ve soru bakımlarından belirten sözcüklerdir. Sıfatların aksine zarflar, canlı varlıkların, nesnelerin yani isimlerin veya zamirlerin özelliklerini tanımlamaz. Bu başlık altında zaman zarfları ele alınacaktır. Zaman zarfları, zamana bağlı olaylar hakkında bilgi verirler. Zaman içinde bir nokta, ... Devamını Oku »

YDS Sınavı hazırlık Online Eğitim- Tüm Türkiye

Sevgili arkadaşlar merhabalar, Türkiye’nin her yerinden çevrimiçi olarak “YDS ve YÖKDİL ” sınavları için Almanca öğrenmeniz mümkündür. Web-Tabanlı eğitimler en az yüzyüze eğitimler kadar etkilidir. Belli bir seviyede Almanca biliyorsanız “YDS” sınavına girmeniz gerekiyorsa benimle iletişime geçebilirsiniz. https://www.almancaeskisehir.com/iletisim-contact Bana ulaşan bazı arkadaşların sorusu şu şekilde oldu: YDS sınavı ile YÖKDİL  ... Devamını Oku »