Son Haberler
Anasayfa / ALMANCA A1 SEVİYESİ / Almanca Videolar

Almanca Videolar

VİDEOLAR İLE ALMANCA ÖĞRENİN! 

Bu sayfada A1,A2,B1,B2 seviyeleri için çeşitli videolar bulabilirsiniz.

AŞAĞIDAKİ LİNKLERE TIKLAYARAK VİDEOLARA ULAŞABİLİRSİNİZ!

1.JOJO SUCHT DAS GLÜCK <(DEUTSCHEWELLE)>

ALTTAKİ LİNK BİRİNCİ BÖLÜMÜN İLK VİDEOSUDUR… SAĞ TARAFINDA “STAFFEL 1 IM ÜBERBLICK” KISMINDAN DİĞERLERİNE ULAŞABİLİRSİNİZ

Niveaustufe: B1, B2
Medien: Video, MP3, Text (Download), interaktive Übungen, Handreichungen für Lehrer
Sprache: Deutsch

http://www.dw.de/deutsch-lernen/jojo-sucht-das-gl%C3%BCck-folge-1/s-13359

2.Deutsch lernen – mit Spaß und viel Musik!

Entdeckt Deutschland und den deutschen Hip-Hop mit 53 Videos: Die Münchner Band EINSHOCH6 nimmt euch mit auf eine Reise: Begleitet sie in ihrem Videotagebuch in den Proberaum, zum Fußballspiel, zum Surfen an der Isar, zur Berliner Mauer oder auf den Weihnachtsmarkt. Ladet euch die 13 Songs zum Deutschlernen herunter und rappt mit! Und wenn ihr mehr wollt: Zu allen 53 Folgen gibt es interaktive Übungen und Materialien für den Unterricht.

Niveaustufe: B1, B2
Medien: Video, MP3, Text (Download), interaktive Übungen, Handreichungen für Lehrer
Sprache: Deutsch

http://www.dw.com/de/deutsch-lernen/bandtagebuch/s-13891

3.MEİN WEG NACH DEUTSCHLAND-GOETHE İNSTİTUT;  GÖTHE ENSTİTÜSÜ TARAFINDAN YAPILAN BU VİDEO SERİSİ, Nevin adlı bir gençin ilk defa Almanya’ya gitmesini ve orada yaşadığı günlük olayları anlatıyor.

Niveaustufe: A1, A2
Medien: Video, MP3, Text (Download), interaktive Übungen, Handreichungen für Lehrer
Sprache: Deutsch

http://www.goethe.de/lrn/prj/wnd/deu/mse/deindex.htm

4.Learn German-Extr@ (German) – 1 Episode: Sam’s Ankunft;  bu seri ile almanca öğrenmek size çok keyifli gelecek..4 arkadaş arasında geçen bu seriyi izlemeden edemeyeceksiniz…”How ı met your mother” gibi amerikan serilerini izlemişseniz şimdi sıra almanca öğrenirken dizi izlemekte…

Niveaustufe: A2,B1,B2
Medien: Video, MP3,
Sprache: Deutsch

https://www.youtube.com/watch?v=yhP3OT2hxAE

5. Learn German-part 1- Video Lessons-YOUTUBE ÜZERİNDEN RAHATLIKLA UŞALABİLECEĞİNİZ ALMANCA VİDEOLAR-GÜNLÜK KONUŞMA KALIPLARINI RAHATLIKLA ÖĞRENİP TELAFFUZ EDEBİLİRSİNİZ..AYRICA İNGİLİZCE ALT YAZISI İLE ANLAMANIZ ÇOK DAHA KOLAY..

https://www.youtube.com/watch?v=-jO1XodEoHc[

6. Çeşitli seviyelere uygun videolara ulaşabileceğiniz genel bir link.

http://www.dw.com/de/deutsch-lernen/lernangebote-f%C3%BCr-das-niveau-c/s-13218

almanca videolar,almanca video konu anlatımı,videolarla almanca öğren, almanca video dersler

Genitiv Verben-Genitivobjekt

Almanca’da “Genitiv alan fiiller” (Genitiv verben), nesnelerini Genitiv (tamlayan) halinde alan özel fiillerdir. Bu fiiller, cümlenin anlamını tamamlamak için genellikle bir ismin Genitiv halini gerektirir. Genitiv, Türkçe’deki “-in/-nin” tamlayan haline benzer ve sahiplik veya ilişkili olma durumunu ifade eder. Genitiv Alan Fiillerin Kullanımı: Bu fiiller, Almanca’da daha edebi veya resmi ... Devamını Oku »

Konjunktiv 1

Konjunktiv 1, Almanca’da genellikle dolaylı anlatım için kullanılan bir kip türüdür. Bu kip, bir başkasının söylediği ya da yazdığı şeyleri aktarırken kullanılır. Özellikle resmi yazışmalarda, haberlerde ve edebi metinlerde sıkça görülür. Konjunktiv 1’in Kullanımı: Örnekler: Konjunktiv 1 Oluşturma: Konjunktiv 1 genellikle fiilin köküne “-e”, “-est”, “-e”, “-en”, “-et”, “-en” eklenerek ... Devamını Oku »

Bir Almanca öğretmeninin sınıfta sıkça kullanabileceği cümle kalıpları ve Türkçe karşılıkları

Almanca Türkçe Bitte schlagt das Buch auf. Lütfen kitabı açın. Das ist eure Hausaufgabe für nächste Woche. Bu, gelecek hafta için ödeviniz. Bitte teilt euch in Gruppen auf. Lütfen gruplara ayrılın. Wer hat die Antwort auf diese Frage? Bu sorunun cevabını kim biliyor? Das machen wir das nächste Mal. Bunu ... Devamını Oku »

50 en sık kullanılan Funktionsverbgefüge(işlev fiiller)

Zur Kenntnis nehmen (haberdar olmak) “Ich nehme Ihre Bedenken zur Kenntnis.” (Endişelerinizi haberdar oluyorum.) In Kauf nehmen (kabullenmek, göze almak) “Man muss manche Risiken in Kauf nehmen.” (Bazı riskleri göze almak gerekir.) In Anspruch nehmen (yararlanmak, kullanmak) “Sie nimmt die Beratung in Anspruch.” (Danışmanlıktan yararlanıyor.) Zur Sprache bringen (gündeme getirmek) ... Devamını Oku »

50 en sık kullanılan Almanca Kollokasyon

Die Beherrschung der 50 am häufigsten verwendeten deutschen Kollokationen erleichtert das flüssige Sprechen und das tiefe Verständnis der Sprache. (En sık kullanılan 50 Almanca kollokasyonun hakimiyeti, akıcı konuşmayı ve dilin derinlemesine anlaşılmasını kolaylaştırır.) Guten Morgen sagen (Günaydın demek) “Jeden Morgen sagt er mir guten Morgen.” (Her sabah bana günaydın der.) ... Devamını Oku »

Vorbereitung auf den digitalen TestDaF -TestDaF Konuşma Bölümü

TestDaF’nın konuşma bölümünde yer alabilecek spesifik konular hakkında kısa hazır konuşma örnek metinlerini yazının altında bulacaksınız! TestDaF’ın konuşma bölümü genellikle üniversite yaşamına ve akademik konulara odaklanır. Bununla birlikte, belirli konulara odaklanma yerine, bu bölüm daha çok Almanca dil becerilerinizi, özellikle de konuşma becerinizi test etmek üzerine tasarlanmıştır. Bu nedenle, konuşma ... Devamını Oku »

Zweiteilige Konnektoren

Zweiteilige Konnektoren Deutsch Two-part connectors German Devamını Oku »

German Culture and Traditions: What You Should Know

German Culture and Traditions: What You Should Know Devamını Oku »

Hızlı Almanca Öğrenme İçin En İyi 5 İpucu

Almanca öğrenmeye yeni başlayanlar veya becerilerini geliştirmek isteyenler için, işte hızlı Almanca öğrenmenize yardımcı olacak 5 ipucu: Devamını Oku »

A2 Top 100 German Verbs (The most important and common German verbs for level A2)

Beim Lernen des deutschen Wortschatzes gehören die gebräuchlichen Verben zu den wichtigsten Wörtern, denn ohne sie kann man keinen vollständigen Satz bilden. In der folgenden Tabelle finden Sie die gebräuchlichsten deutschen Verben und Übersetzungen auf English und Türkisch. (When learning German vocabulary, the common verbs are among the most important ... Devamını Oku »