Son Haberler
Anasayfa / ALMANCA A1 SEVİYESİ / Almanca Videolar

Almanca Videolar

VİDEOLAR İLE ALMANCA ÖĞRENİN! 

Bu sayfada A1,A2,B1,B2 seviyeleri için çeşitli videolar bulabilirsiniz.

AŞAĞIDAKİ LİNKLERE TIKLAYARAK VİDEOLARA ULAŞABİLİRSİNİZ!

1.JOJO SUCHT DAS GLÜCK <(DEUTSCHEWELLE)>

ALTTAKİ LİNK BİRİNCİ BÖLÜMÜN İLK VİDEOSUDUR… SAĞ TARAFINDA “STAFFEL 1 IM ÜBERBLICK” KISMINDAN DİĞERLERİNE ULAŞABİLİRSİNİZ

Niveaustufe: B1, B2
Medien: Video, MP3, Text (Download), interaktive Übungen, Handreichungen für Lehrer
Sprache: Deutsch

http://www.dw.de/deutsch-lernen/jojo-sucht-das-gl%C3%BCck-folge-1/s-13359

2.Deutsch lernen – mit Spaß und viel Musik!

Entdeckt Deutschland und den deutschen Hip-Hop mit 53 Videos: Die Münchner Band EINSHOCH6 nimmt euch mit auf eine Reise: Begleitet sie in ihrem Videotagebuch in den Proberaum, zum Fußballspiel, zum Surfen an der Isar, zur Berliner Mauer oder auf den Weihnachtsmarkt. Ladet euch die 13 Songs zum Deutschlernen herunter und rappt mit! Und wenn ihr mehr wollt: Zu allen 53 Folgen gibt es interaktive Übungen und Materialien für den Unterricht.

Niveaustufe: B1, B2
Medien: Video, MP3, Text (Download), interaktive Übungen, Handreichungen für Lehrer
Sprache: Deutsch

http://www.dw.com/de/deutsch-lernen/bandtagebuch/s-13891

3.MEİN WEG NACH DEUTSCHLAND-GOETHE İNSTİTUT;  GÖTHE ENSTİTÜSÜ TARAFINDAN YAPILAN BU VİDEO SERİSİ, Nevin adlı bir gençin ilk defa Almanya’ya gitmesini ve orada yaşadığı günlük olayları anlatıyor.

Niveaustufe: A1, A2
Medien: Video, MP3, Text (Download), interaktive Übungen, Handreichungen für Lehrer
Sprache: Deutsch

http://www.goethe.de/lrn/prj/wnd/deu/mse/deindex.htm

4.Learn [email protected] (German) – 1 Episode: Sam’s Ankunft;  bu seri ile almanca öğrenmek size çok keyifli gelecek..4 arkadaş arasında geçen bu seriyi izlemeden edemeyeceksiniz…”How ı met your mother” gibi amerikan serilerini izlemişseniz şimdi sıra almanca öğrenirken dizi izlemekte…

Niveaustufe: A2,B1,B2
Medien: Video, MP3,
Sprache: Deutsch

https://www.youtube.com/watch?v=yhP3OT2hxAE

5. Learn German-part 1- Video Lessons-YOUTUBE ÜZERİNDEN RAHATLIKLA UŞALABİLECEĞİNİZ ALMANCA VİDEOLAR-GÜNLÜK KONUŞMA KALIPLARINI RAHATLIKLA ÖĞRENİP TELAFFUZ EDEBİLİRSİNİZ..AYRICA İNGİLİZCE ALT YAZISI İLE ANLAMANIZ ÇOK DAHA KOLAY..

https://www.youtube.com/watch?v=-jO1XodEoHc[

6. Çeşitli seviyelere uygun videolara ulaşabileceğiniz genel bir link.

http://www.dw.com/de/deutsch-lernen/lernangebote-f%C3%BCr-das-niveau-c/s-13218

almanca videolar,almanca video konu anlatımı,videolarla almanca öğren, almanca video dersler

Yeni açılacak kurlarımız A2.2 ve B1.1 olacaktır…

Genel Almanca Kurslarımız İ.Ü. Cerrahpaşa-Sürekli Eğitim Merkezi güvencesiyle devam ediyor! Sevgili arkadaşlar herkese merhabalar, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa-Sürekli Eğitim Merkezinde A2.2 ve B1.1 kursları açılacaktır. Kurslarımızın ilanı aşağıdaki linktedir! https://sem.istanbulc.edu.tr/egitim-kategori/dil-egitimleri/ A2.2 Kursu Cumartesi ve Pazar günleri saat 10.30 dan 13.10′ a kadar sürecektir. İlgilenenler aşağıda paylaşmış olduğum Linkten sürekli Eğitim Merkezi ... Devamını Oku »

Weil, da, denn Bağlaçları

Merhaba sevgili arkadaşlar, bu yazımda “weil”, “da”, “denn” bağlaçlarından bahsedeceğim. A1, A2 seviyesine uygun olarak anlatımı yapılmıştır. Bu konunun Video anlatımı aşağıdadır. Neden Belirten Yan Cümle: “weil” «Weil” bağlacı bir yan cümle (Nebensatz) bağlacıdır ve cümleye “çünkü, den dolayı, olduğu için« gibi anlamları katar. Almanca ‘da yan cümle bağlacı kullanıldığında bağlacın olduğu cümlenin çekimlenmiş ... Devamını Oku »

Adjektivdenklination

Merhabalar sevgili arkadaşlar, bu yazımda sizlere sıfat çekimlerini anlatacağım. Eminim Almanca öğrenirken en çok kafanızı karıştıran konulardan birisi budur. Korkmayın! Bu çok normal. Her Almanca öğrenen kişinin ilk zamanlarda çekindiği bir durumdur sıfat çekimleri ancak mantığını zamanla oturtacak ve anlayacaksınız. Hem hata yapmaktan korkmayın.. Hatalar sizleri doğru yolu bulduracaktır. Sıfat ... Devamını Oku »

Almanca Öğrenirken Hangi Siteleri Kullanabilirim?

Almanca Tavsiye Siteler Arkadaşlar bu yazımda sizlere Almanca öğrenmeniz için hangi başka sitelerden yararlanabileceğinizi anlatacağım. Videoda Deutsche Welle yi tanıttım ancak onların haricinde aşağıda bir çok sitenin adresini ve bilgilerini veriyorum. ALMANCA SİTE TAVSİYELER>>Almanca öğreniminde güncel olarak yayın yapan siteler KONU ÇALIŞMALARI VE MATERYAL İHTİYAÇLARINIZ İÇİN TAVSİYE SİTELER… 1.A1 SEVİYESİ ... Devamını Oku »

Sağlık ve Fen Bilimleri Mesleki Almanca Eğitimi

Sağlık Bilimleri ve Tıp Almancası Kursu İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Sürekli Eğitim Merkezinde Kayıtlara başlamıştır. Derslerimiz çevrimiçi “Zoom” programı üzerinde gerçekleşecektir. Dersin linki kayıt sonrasında sizlere iletilecektir. Tanıtım Videomuz aşağıdadır! Detaylı bilgi almak ve Sitedeki ilana gitmek için aşağıdaki linke tıklayınız: https://sem.istanbulc.edu.tr/egitimlerimiz/saglik-ve-fen-bilimleri-mesleki-almanca-egitimi/ Facebook da Sağlık ve Tıp Almancası üzerine yeni bir sayfa ... Devamını Oku »

Temporale Adverbien (Zaman zarfları)

Zarflar(Belirteçler); sıfatları, fiilimsileri ve bazen de kendilerine benzeyen sözcükleri zaman, durum, miktar, yer, yön ve soru bakımlarından belirten sözcüklerdir. Sıfatların aksine zarflar, canlı varlıkların, nesnelerin yani isimlerin veya zamirlerin özelliklerini tanımlamaz. Çeşitli zarf türleri vardır ancak bu sayfa altında zaman zarflarına örnekler ve alıştırmaları ele alınacaktır. Zaman zarfları, zamana bağlı ... Devamını Oku »

YDS Sınavı hazırlık Online Eğitim- Tüm Türkiye

Sevgili arkadaşlar merhabalar, İstanbul ve Türkiye’nin her yerinden online olarak “YDS ve Yök Dil” sınavları için Almanca öğrenmek isteyenler bana ulaşabilirler… Materyal olarak çıkmış YDS ve YÖK DiL sınavlarıyla birlikte, Erdem Karabulut hocanın kitaplarını ve “wissen.de, wissenschaft.de, deutschewelle” gibi güncel sitelerden aldığım notlarımı kullanacağım. Belli bir seviyede Almanca biliyorsanız “YDS” ... Devamını Oku »

WANN MAN IM DEUTSCHEN KEINEN ARTIKEL BENUTZT:

Zum Beispiel hier: a) Im Plural, wenn im Singular ein unbestimmter Artikel stehen würde: Ich kaufe eine Apfelsine. Ich kaufe Apfelsinen.Sie schält eine Kartoffel.  Sie schält Kartoffeln. b) Bei allgemeineren Aussagen: Blumen brauchen Wasser.Autos verschmutzen die Umwelt.Egoismus macht mich wütend.Zum Puzzeln braucht man Ruhe. c) Wenn ein Stoff bezeichnet wird, wenn die ... Devamını Oku »

Almanca “Aile birleşimi Start Deutsch A1” ve “A1.2 ve A2.1 Genel Almanca” kurları açılıyor!

Sevgili arkadaşlar herkese merhaba, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa-Sürekli Eğitim Merkezinde A1.2 – A1 (Start Deutsch 1) ve A2.1 seviyelerinde Almanca kursları açılacaktır. A1.2 ve A2.1 kurslarımızın ilanı aşağıdaki linktedir! A1.2 Kurs, Cumartesi ve Pazar günleri saat 10.00 dan 13.10 e kadar sürecektir. İlgilenenler aşağıda paylaşmış olduğum Linkten sürekli Eğitim Merkezi ile ... Devamını Oku »

Online Almanca Kursları Başlıyor!

Sevgili arkadaşlar merhabalar, Sizlerden gelen istekler doğrultusunda Online Almanca Kursları açılacaktır. Bu bağlamda A1, A2, B1 ve YDS düzeylerinde gruplar oluşturulacaktır. En fazla 8 kişilik gruplardan oluşan sınıflarda Almanca öğrenebileceksiniz. Dersler internet üzerinden olacak ve bir kur toplam 45 Saat sürecektir. Ücretler: Bir kurun bedeli, örneğin A.1.1. başlangıç seviyesi 700 ... Devamını Oku »