Çarşamba , Şubat 22 2017
Son Haberler
Anasayfa / YDS SINAVI

YDS SINAVI

Genitiv Relativsätze Örnek cümleler

Genitiv Relativsätze Örnek cümleler Relativsätze mit dessen und deren A. dessen & deren B. Relativanschluss mit Präpositionen Dessen und deren drücken in einem Relativsatz die Zugehörigkeit (Possessivität) des nachfolgenden Nomens (hier: Probleme) zu einem Nomen im Hauptsatz (kurz: „Bezugsnomen“) aus (hier: die Frau). Zugehörigkeit wird in Sätzen ohne Relativsatz entweder mit dem Genitiv oder mit dem Possessiv-Artikel der 3. Person ... Devamını Oku »

Dass- und Infinitiv-Sätze mit zu

Dass- und Infinitiv-Sätze mit zu Die Akkusativ-Ergänzung im “dass” sätze Akkusativ öğe olarak “dass cümlesi” ; “akusativ öğe” olan ve “dass” bağlacıyla iletilen bir yan cümledir.. Bir cümlenin akkusativ öğesi ,bir isim yada kişi zamiri olabilir ancak bununla birlikte akkusativ öge olarak bir yan cümlede olabilir ki;  bu cümle dass cümlesi olarak tanımlanır!   Nesne cümlesi “dass” bağlacı ile başlar. Bağlaçtan sonra ... Devamını Oku »

dsh- testDaf beispiel für eine gute Grafikbeschreibung

Weltweite Internetnutzung: Türkei macht den größten Sprung   Deutsch Türkische Nachrichten  |  22.02.16, 15:18 72 Prozent aller Türken sind einer US-Studie zufolge aktiv im Netz unterwegs. Das hat zumindest eine US-Studie zur weltweiten Internetnutzung ergeben. Doch auch die anderen Schwellenländern holen nach und nach auf. Themen: Computer, Internet, Nutzung, Smartphone, Studie, Türkei Die prozentuale Verteilung der Internetuser in den einzelnen ... Devamını Oku »

TestDaf Sınavı Okuma Sınavı

Buradaki Sınav Soruları  “https://www.testdaf.de/zielgruppen/fuer-teilnehmende/vorbereitung/modellsaetze/modellsatz-02/leseverstehen/ms02-lv2/” sitesinden alıntıdır!  Leseverstehen– Niveau B2.1-B2.2 Modellsatz 02 Leseverstehen Lesetext 2: Aufgaben 11-20 ca. 20 Min. Lesen Sie den Text und lösen Sie die Aufgaben. Das Thema – Nüsse: Harte Schale, gesunder Kern Die meisten Nussarten, die wir heute kennen, stammen ursprünglich aus Asien und kamen über Indien in den Vorderen Orient. Griechen und Römer brachten sie ... Devamını Oku »

Diese deutschen Wörter sind weltweit einzigartig!

Bazı kelimeler sadece almancaya has olmakla beraber doğru olarakta başka bir dile çevrilemiyorlar… Bu durumu yabancı kaynaklı bir site oldukça güzel açıklamış ve bizlere sunmuş, gördüğümde çok hoşuma gitti ve sizlerle paylaşmak istedim..Umarım beğenirsiniz..Ancak Dil Seviyesi” B1 +”. Keyifl, okumalar.. Diese deutschen Wörter sind weltweit einzigartig Fernweh, Fremdschämen, Fingerspitzengefühl: Etliche Wörter kommen nur in der deutschen Sprache vor. Welche Begriffe partout ... Devamını Oku »

geschweige denn

“geschweige denn” ne anlama gelir? Türkçede olası anlamları: ….şöyle dursun, …bırak… bile değil,..nerede kaldı ki.. örnekler: 1.Ich habe das Ding noch nie gesehen, geschweige denn getestet!>>(Test etmeyi bırak onu daha görmedim bile) 2.Bei allen drei Zwischenfällen ist niemand verletzt worden, geschweige denn ums Leben gekommen.>> (Ölmek şöyle dursun,olayda  kimse sakatlanmadı bile) 3.Er kann kaum gehen, geschweige denn laufen.>> (Koşmayı bırak ... Devamını Oku »

Redewendungen und Sprichwörter

Almanca öğreniyorsunuz ve Almanca yazılmış bir metni okumak istiyorsunuz…Oradaki tüm kelimeleri bilmenize rağmen işler yolunda gitmiyor mu? Acaba sorun nerede olabilir? Tüm kelimeler tamam, gramer olarakta hakimsiniz ve halen “metinde” ne yazdığını anlayamadınız… Evet sevgili arkadaşlar, sorun kesinlikle sizde değil! 🙂 Aslında bu tek sizin yaşadığınız bir sorunda değil! Almancadaki isim, fiil,ek alan fiil,ek alan sıfat ve “fiil+isim” gibi  kelime ... Devamını Oku »

Verstärkung und Einschränkung des Superlativs

Sıfatların süperlativ yapılmasında kuvvetlendirme ve sınırlandırmalar. Arkadaşlar selamlar,almanca’nın karmaşık sayılabilecek konularından biriside bu konu olmakla beraber bir kaç örnek ile açıklamaya çalışacağım.Bu konunun içeriği, “en iyisi,en güzeli ,en uzunu gibi süper lativ çekimlerinde sınırlandırma ve güçlendirme ile tamlama yapılmasıdır.Örneğin “tanıdığım insanların en akıllısı,yediğim yemeklerden en lezzetlisi gibi cümleler olacak). Das ist das beste Schnitzel, das ich je gegessen habe.” bu ... Devamını Oku »

wenn bağlacı türleri selbst wenn, außer wenn

Varianten von wenn: selbst wenn, außer wenn, es sei denn, sonst, je nachdem “Wenn” bağlacının almancada bir kaç çeşidi vardır örneğin”selbst wenn, außer wenn” gibi ancak bu bağlacın anlamını verebilecek “wenn” kelimesinin geçmediği yapılarda vardır. Almanca’da bu tür bağlaçlar günlük hayatta her an karşımıza çıkmazlarsada bu yapıları bilmeden, B2- C1 ve YDS metinlerini anlamamız mümkün olmayacaktır.Aşağıdaki örnekler önce “wenn” bağlacının ... Devamını Oku »

der Konjunktiv 1

Arkadaşlar “konjunktiv-1” başkalarının söylediği bir durumu aktarmak için kullanılır.Özellikle gazete ve dergilerde (bilhassa haberleri) aktarırken kullanırız. İngilizcede “Indirect Speech (reported speech”de denir… Aşağıda bir gazeteden aldığım örnek cümleleri inceleyip sonrasında kurallara bir  göz atabilirsiniz.. Drohnen-Einsatz kam nicht in Frage Der Vorfall habe sich im Juli in Syrien, nahe der türkischen Grenze, ereignet, wo britische Soldaten für Patrouillen eingesetzt werden. Das ... Devamını Oku »