Çarşamba , Aralık 11 2019
Son Haberler
Anasayfa / Uncategorized

Uncategorized

Selamlaşma ve Vedalaşma

Alle mögliche Begrüßungsformen auf Deutsch Linklere tıklayarak kalıpları öğrenebilirsiniz. İyi çalışmalar! Devamını Oku »

Almanca partikel, Almanca partikel gramer, partikel nedir

Almanca gramer partikel Almancada tek başına anlamı olmayan ama cümle içinde kullanıldıklarında cümlenin anlamını değiştiren bir grup küçük kelimeler vardır. Bunlar cümlenin anlamını değiştirirler,cümleye: güzellik, estetiklik katarlar. Partikeln(ilgeçler) Almancada cümlelere ayrı bir lezzet, tat katan ve cümlelere yeni anlam yükleyen bir grup küçük kelimeler vardır. Bunlar genelde cümlenin ortasında ve ... Devamını Oku »

akkusativ mit infinitiv

  Die Verben hören, sehen, fühlen, spüren, lassen und heißen (= befehlen) können mit einem Infinitiv verbunden werden. Ich höre ihn kommen. Ich habe ihn kommen hören/gehört. (vgl. Ersatzinfinitv) Ich sehe die Arbeiter graben. Ich spürte die Angst wachsen. Dabei ist der vom Hauptverb abhängige Akkusativ ebenfalls das zum Infinitiv gehörende ... Devamını Oku »

wörter lernen

http://www.allgemeinbildung.ch/fach=deu/=deu.htm   http://www.allgemeinbildung.ch/arb/arb=deu/q__deu.htm Devamını Oku »

Rollenspielen im Daf-Unterricht

bu siteden linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Rollenspielen im Daf-Umterricht https://dafideen.wordpress.com/2013/03/14/theaterstucke-rollenspiele-und-sketche-fur-den-daf-unterricht/ Devamını Oku »

Grundwortschatz Deutsch

Grundwortschatz Deutsch Temel seviye (a1) kelimelerini öğrenmek hiç bu kadar kolay olmadı..   http://www.lingudora.com/de/lern-deutsch-online?t=kitchen_table   oyunlarla almanca http://www.sprachlernspiele.de/   oyun oynarken kelime öğrenmek çok kolay.. https://www.goethe.de/de/spr/ueb/led.html?wt_sc=lerndeutsch Devamını Oku »

Resimli sözlük almanca

Bildwörterbuch deutsch from Erich Augusto Devamını Oku »

Die Tiere

  Hast Du Haustiere from JacquiT   Hayvanlar- (Tiere) ile ilgili farklı slayt ve videolar için aşağıdaki linkere tıklayın. https://de.islcollective.com/resources/projectables/powerpoints_ppt_pptx/tiere/tiere-tiere-grundstufe/17980   https://deutschistabenteuerlich.wordpress.com/unsere-freunde-die-tiere/   http://quizlet.com/1058676/101-animales-espanol-101-tiere-deutsch-flash-cards/ Devamını Oku »

almanca lexibar

Sevgili arkadaşlar, Almanca Klavye olmayınca almanca yazı yazmak biraz zor oluyor haliyle.. işte size bu sorunu ortadan kaldıracak küçük bir  program; bu program ile bilgisayarınızda tüm almanca  harfleri tuşlayabileceksiniz.  tıklayın  ,   pc nize kurun!    almanca lexibar   kolay gelsin  bol almancalı günler!    Devamını Oku »

A2 SEVİYESİ ALMANCA KURSU

  SEVGİLİ ARKADAŞLAR , 2. DÖNEM A2 KURUMUZ , 10 şubat salı günü aksam 18 00 da başlıyor… TEMEL A1 SEVİYESİNİ BİTİRMİŞ BÜTÜN ALMANCA SEVERLERİ ve ESKİ ÖĞRENCİLERİMİZİ BEKLİYORUZ.. SORULARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ.. A2 SEVİYESİ ALMANCA KURSU ESKİŞEHİR   Önder Dil iletişim için: İstiklal Mahallesi Çınar Sokak No:6 Eskişehir  Telefon: 0 (222) ... Devamını Oku »