Salı , Ocak 17 2017
Son Haberler
Anasayfa / dersler A1

dersler A1

akkusativ konu anlatım

akkusativ örnekler ve konu anlatımı..Akkusativ “i hali” olmakla beraber wen, was, wohin soruları ile bulunabilir… bu konuyu daha iyi anlamak için slayt’ı izleyiniz…aşağıdaki video size akkusativ ekleri anlamanız için yol gösterecektir…         ayrıca eklere video olarak bir göz atabilirsiniz…   Akkusativ alan edatlar -für / için Für wen arbeitest du? / Kim için çalışıyosun. -um / etrafında ... Devamını Oku »

Uhrzeiten

image002

Die Uhrzeiten “saatler” Saatleri sormak için 2 kalıp kullanırız… – 1: Wie spät ist es? (Saat kaç?) – 2: Wie viel Uhr ist es? (Saat kaç?)    Saatleri söylerken 2 türlü aktarma durumu vardır! 1. resmi (offiziell) 2. gayri resmi (inoffiziell) Kalıplar: kalıplara  “es ist” ile başlamamız gerekir..Ancak konuşma dilinde atılabilir! Şuanda yeni öğrendiğimiz için atılmadan yapacağız!  offiziell:resmi! “geçe kala yok!”  (saat ... Devamını Oku »

start deutsch 1 örnek sınavlar

niveau-A1

http://www.almancaeskisehir.com/aile-birlesimi-gurur-tablomuz   Start Deutsch 1 örnek sınavlar-sınavın tanımı ve bölümleri-ön koşullar Goethe-Institut’un sınavları, alt yaş sınırından ve Alman vatandaşlığından bağımsız olarak, ilgi duyan herkese açıktır. Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınavı için 16 yaş ve üzeri tavsiye edilmektedir. Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınavı, Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi‘nin birinci basamağında (A1) dil bilgilerini gerektirir. Ders birimleri Bu basamağa ... Devamını Oku »

Futur I

images

Das Futur I verwenden wir hauptsächlich, um eine Absicht für die Zukunft oder eine Vermutung für die Gegenwart/Zukunft zu äußern. “Futur I “ gelecek zaman anlamına gelir ve gelecekteki bir amacı  yada tahmini belirtmek için kullanılır. Peki bu zaman ne Almancada çok sık kullanılır mı?  Yada gelecek zamana dair her şeyi bu zamanla belirtmek zorunda mıyız? Cevabımız “hayır” olmalıdır çünkü ... Devamını Oku »

wörter lernen

http://www.allgemeinbildung.ch/fach=deu/=deu.htm   http://www.allgemeinbildung.ch/arb/arb=deu/q__deu.htm Devamını Oku »

a1 okuma alıştırmaları 2

logo

      Devamını Oku »

almanca artikel alıştırmaları

der-die-das

antworten:   aşağıdaki hayvan adlarının artikellerini bulunuz daha sonra bir sonraki alıştırmaya geçiniz!   [gview antworten: Devamını Oku »

unterschied zwischen sich freuen auf und über

sich_freuen_auf_czy_ueber

İnternetteki bir b1 sınavında karşılaştığım soru üzerine bu konuyu biraz açmak istedim.. Çünkü soruyu sorarken bazı hatalarda yapılabiliyor… Bu noktada doğru bilgiyi vermek için elimden geleni yapmaya gayret ediyorum… Sich freuen fiili sıklıkla auf yada über ile kullanılmaktadır( bazen “an ve für ” ile birlikte kullanıladabilir)! Bu filleri kullanırken özellikle 2 noktaya dikkat etmelisiniz ; “auf” eki bize gelecek zamanla ... Devamını Oku »

Aitlik Zamirleri possessivartikel

Possessivartikel   https://de.islcollective.com/resources/projectables/powerpoints_ppt_pptx/possessivartikel/grundstufe-a2-grammatik/74587 Devamını Oku »

a1 a2 almanca listeler

deutsch

Listen & Tabellen Hans Witzlinger www.deutschkurse-passau.de A1/ a1 a2 almanca listeler! bu pdf de a1 ve a2 almanca konularına dair çeşitli liste ve tabelalar bulunmakta… yapan arkadaşların eline sağlık..   Devamını Oku »